Wakacyjne zajęcia biblioteczne

Za nami już dwa spotkania z cyklu

"Letnie czytanie pod chmurką"

Wczorajsze zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania książki "W moim sercu- Księga uczuć" Jo Witek. Ta pięknie zilustrowana książka przedstawia nam wszystkie uczucia, które znajdują się w naszych sercach. Dzieci chętnie opowiadały o tym co sprawa im radość a czego się boją i następnie wykonały "teczkę uczuć", zawierając w niej, pasujące do opisu swoich uczuć, wycinki z gazet.
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły się od "wybuchowego kalambury", czyli przysłowia, bajki i....balony. W poznaniu przysłów towarzyszyła nam książka Agnieszki Frączek "Gdy przy słowie jest przysłowie". Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem łapaczów snów, piękne kolorowe łapacze zawisną dziś przy łóżkach naszych klubowiczów.